Medarbetare Regional utveckling

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

De folkvalda politikerna i landstingsfullmäktige har, som enda politiskt och demokratiskt regionalt organ, samordningsansvaret för Norrbottens utveckling. För detta har politikerna stöd av landstingets medarbetare. Bland annat av oss som arbetar vid Avdelningen för regional utveckling. Kontakta oss gärna:

Anna Lindberg, regional utvecklingsdirektör

Anna Lindberg, regional utvecklingsdirektör

Telefon: +46 920 28 41 81Mobil: +46 70 368 81 41E-post: anna.lindberg@nll.se
Camilla Häggström, Näringslivsstrateg

Camilla Häggström, Näringslivsstrateg

Telefon: +46 920-28 40 19Mobil: +46 72- 217 50 19E-post: camilla.haggstrom@nll.se
Satu Norsten-Manninen, Näringslivsstrateg

Satu Norsten-Manninen, Näringslivsstrateg

Telefon: +46 920 28 46 70Mobil: +46 70 824 34 38E-post: satu.norsten-manninen@nll.se
John Kostet, Internationell strateg

John Kostet, Internationell strateg

Mobil: +46 70 461 0077E-post: john.kostet@nll.se
Jenny Mozgovoy, Internationell strateg

Jenny Mozgovoy, Internationell strateg

Mobil: +46 70 785 10 44E-post: jenny.mozgovoy@nll.se
Kenneth Sjaunja, EU-projektsamordnare

Kenneth Sjaunja, EU-projektsamordnare

Telefon: +46 920 28 46 40Mobil: +46 70 532 04 51E-post: kenneth.sjaunja@nll.se
Ulrika Nilsson, Infrastruktursstrateg

Ulrika Nilsson, Infrastruktursstrateg

Mobil: 070- 549 05 51E-post: ulrika.b.nilsson@nll.se
Greta Isaksson, Projektsekreterare

Greta Isaksson, Projektsekreterare

Telefon: +46 920 28 46 19Mobil: +46 70 577 58 47E-post: greta.isaksson@nll.se
Ewa Hedkvist Petersen, Projektledare

Ewa Hedkvist Petersen, Projektledare

Telefon: +46 920 28 46 43Mobil: +46 70 617 58 47E-post: ewa.hedkvist-petersen@nll.se
Linda Rönnbäck, Projektledare

Linda Rönnbäck, Projektledare

Mobil: +46 72 245 37 60E-post: linda.ronnback@nll.se
Malin Taavola, Kommunikatör

Malin Taavola, Kommunikatör

Telefon: 0920-28 45 21Mobil: 070-612 27 04E-post: malin.taavola@nll.se
Ida Karkiainen, föräldraledig

Ida Karkiainen, föräldraledig

Mobil: +46 72 740 26 07E-post: ida.karkiainen@nll.se

Dela med på:

2 september 2014
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till landstingets webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom e-tjänsten Mina vårdkontakter.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering