Kontakta oss

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

De folkvalda politikerna i landstingsfullmäktige har, som enda politiskt och demokratiskt regionalt organ, samordningsansvaret för Norrbottens utveckling. För detta har politikerna stöd av landstingets medarbetare. Bland annat av oss som arbetar vid Avdelningen för regional utveckling. Kontakta oss gärna:

Anna Lindberg, tf Chef

Anna Lindberg, tf Chef

Telefon: +46 920 28 41 81Mobil: +46 70 368 81 41E-post: anna.lindberg@nll.se
Carina Jenslid, Ekonom

Carina Jenslid, Ekonom

Telefon: +46 920 28 41 83Mobil: +46 76 112 31 11E-post: carina.jenslid@nll.se
Eivor Bryngelson, Informatör

Eivor Bryngelson, Informatör

Mobil: +46 70 601 60 94E-post: eivor.bryngelsson@nll.se
Johan Sjökvist, Näringslivsstrateg

Johan Sjökvist, Näringslivsstrateg

Telefon: +46 920 28 40 19Mobil: +46 70 612 25 22E-post: johan.sjokvist@nll.se
Satu Norsten-Manninen, Näringslivsstrateg

Satu Norsten-Manninen, Näringslivsstrateg

Telefon: +46 920 28 46 70Mobil: +46 70 824 34 38E-post: satu.norsten-manninen@nll.se
Ida Karkiainen, föräldraledig

Ida Karkiainen, föräldraledig

Mobil: +46 72 740 26 07E-post: ida.karkiainen@nll.se
John Kostet, Internationell strateg

John Kostet, Internationell strateg

Mobil: +46 70 461 0077E-post: john.kostet@nll.se
Jenny Mozgovoy, Internationell strateg

Jenny Mozgovoy, Internationell strateg

Mobil: +46 70 785 10 44E-post: jenny.mozgovoy@nll.se
Kenneth Sjaunja, EU-projektsamordnare

Kenneth Sjaunja, EU-projektsamordnare

Telefon: +46 920 28 46 40Mobil: +46 70 532 04 51E-post: kenneth.sjaunja@nll.se
Ewa Hedkvist Petersen, Projektledare

Ewa Hedkvist Petersen, Projektledare

Telefon: +46 920 28 46 43Mobil: +46 70 617 58 47E-post: ewa.hedkvist-petersen@nll.se
Greta Isaksson, Projektsekreterare

Greta Isaksson, Projektsekreterare

Telefon: +46 920 28 46 19Mobil: +46 70 577 58 47E-post: greta.isaksson@nll.se

Dela med på:

3 juli 2012
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till landstingets webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom e-tjänsten Mina vårdkontakter.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering