Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Kanslienheten

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Christina Kleemo

Christina Kleemo

Telefon: 0920-28 42 71E-post: christina.kleemo@norrbotten.seTitel: Kanslienhetens chef

Politikerstöd

Henrik Berg

Henrik Berg

Telefon: 0920-28 41 52 E-post: henrik.berg@norrbotten.seTitel: Regionsekreterare, Regionfullmäktige och Regionstyrelsen
Kristina Larsson

Kristina Larsson

Telefon: 0920-28 40 29 E-post: kristina.yacoub-larsson@norrbotten.seTitel: Beredningssekreterare, Regionfullmäktiges beredningar
Martin Karlsson

Martin Karlsson

Telefon: 0920-28 42 75 E-post: martin.a.karlsson@norrbotten.seTitel: Nämndsekreterare/biträdande regionsekreterare, Regionutvecklingsutskottet, Patientnämnden och valutskottet
Micke Boström

Micke Boström

Telefon: 0920-28 41 49 E-post: micke.bostrom@norrbotten.seTitel: Beredningssekreterare, Regionfullmäktiges beredningar
Åse Spegel

Åse Spegel

Telefon: 0920-28 42 21 E-post: ase.spegel@norrbotten.seTitel: Administratör

Regionrådssekreterare

Eva Holmbom

Eva Holmbom

Telefon: 0920-28 43 44E-post: eva.holmbom@norrbotten.seTitel: t.f. kontaktperson för regionråd SJVP, M & C

Juridik

Gabriella Andersson

Gabriella Andersson

Telefon: 0920-28 48 81E-post: gabriella.a.andersson@norrbotten.seTitel: Regionjurist
John Sandberg

John Sandberg

Telefon: 0920-28 47 72E-post: john.sandberg@norrbotten.seTitel: Jurist/dataskyddsombud

Administrativ utveckling och dokumentstyrning

Monika Öhman

Monika Öhman

Telefon: 0920-28 41 17Mobil: 070-262 43 60E-post: monika.ohman@norrbotten.seTitel: Verksamhetsstrateg

Diarium, registratur och arkiv

Ann-Kristin Larsson

Ann-Kristin Larsson

Telefon: 0920-28 42 51E-post: ann-kristin.e.larsson@norrbotten.seTitel: Registrator
Gun Vikström

Gun Vikström

Telefon: 0920-28 42 51E-post: gun.vikstrom@norrbotten.seTitel: Registrator
Inga-Britt Axheim Gustavsson

Inga-Britt Axheim Gustavsson

Telefon: 0920-28 43 08E-post: inga-britt.axheim-gustafsson@norrbotten.seTitel: Assistent
Sofia Köhler

Sofia Köhler

Telefon: 0920-28 43 08E-post: regionnorrbotten@norrbotten.seTitel: Registrator
Stefan Granlund

Stefan Granlund

Telefon: 0920-28 41 30 E-post: stefan.a.granlund@norrbotten.seTitel: Regionarkivarie

Patientnämndens utredare

Birgitta Larsson-Hamrén

Birgitta Larsson-Hamrén

E-post: birgitta.larsson-hamren@norrbotten.seTitel: Utredare
Eva Ek

Eva Ek

E-post: eva.ek@norrbotten.seTitel: Utredare
Natasha Kostamo

Natasha Kostamo

E-post: natasha.kostamo@norrbotten.seTitel: Utredare
Susan Norberg

Susan Norberg

E-post: susan.norberg@norrbotten.seTitel: Utredare

13 november 2018
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering