Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Kontakta oss på Ekonomi- och planeringsavdelningen

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Vill du veta mer om frågor som rör landstingets ekonomi? Tveka inte att kontakta oss på Ekonomi- och planeringsavdelningen.

Det är vi som jobbar på Ekonomi- och planeringsavdelningen

Ekonomi- och planeringsdirektör
Tarja Lepola
0920- 28 41 73
070-638 15 99
tarja.lepola@nll.se

Beställaransvarig
Elisa Lindgren
0920-28 42 44
070-618 61 60
elisa.lindgren@nll.se

Uppföljnings- och redovisningsenheten

Enhetschef/Redovisningschef
Elisabeth Persson Stål 
0920-28 42 58
070-360 93 77 
elisabeth.persson-stal@nll.se

Controller
Sofia Nilsson
0920-28 41 25
070-573 1667
sofia.m.nilsson@nll.se

Controller
Carina Jenslid
0920-28 41 83
076-112 31 11
carina.jenslid@nll.se

Controller
Lars-Olov Lundholm
0920-28 45 59
070-200 94 52   
lars-olov.lundholm@nll.se

Administratör
Annika Bengtsson
0920-28 42 32
annika.bengtsson@nll.se

Beställar- och analysenheten

Enhetschef
Carola Fransson
0920-28 41 22
070-666 81 22
carola.fransson@nll.se

Planeringsstrateg
Ingegerd Morian
0920-28 43 23
070-607 83 23
Ingegerd.morian@nll.se

Planeringsstrateg
Anita Gustavsson
0920-28 43 19
070-665 75 34
anita.gustavsson@nll.se

Controller
Sofie Cajander Sehlstedt
0920-28 41 57
sofie.cajander-sehlstedt@nll.se

Medicinsk Sakkunning
Pia Näsvall
072-231 09 52
pia.nasvall@nll.se

Bedömningstandläkare
Annika Lindqvist
0920-28 41 74
Annika.Lindqvist@nll.se

Bedömningstandläkare
Annika Stöckel Hansson
0920-28 46 41
annika.stockel-hansson@nll.se

Analytiker
Sofia Reinholdt
072-507 69 46
sofia.reinholdt@nll.se

Utvecklingsledare
Monica Kokkonen
0920-28 40 28
070-663 40 28
monica.kokkonen@nll.se

31 oktober 2016
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering

Besöksadress

Landstingshuset
Robertsviksgatan 7
971 89 Luleå

Växeltelefon

0920-28 40 00

Fakturaadress

Norrbottens läns landsting
Administrativ service
Box 511
961 28 Boden