Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Kontakta oss på Ekonomi- och planeringsavdelningen

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Vill du veta mer om frågor som rör landstingets ekonomi? Tveka inte att kontakta oss på Ekonomi- och planeringsavdelningen.

Det är vi som jobbar på Ekonomi- och planeringsavdelningen

Ekonomi- och planeringsdirektör
Tarja Lepola
Tel: 0920- 28 41 73
Mobil: 070-638 15 99
E-post: tarja.lepola@norrbotten.se

Beställaransvarig
Anita Gustavsson
Tel: 0920-28 43 19
Mobil: 070-665 75 34
E-post: anita.gustavsson@norrbotten.se

Uppföljnings- och redovisningsenheten

Enhetschef/Redovisningschef
Elisabeth Persson Stål 
Tel: 0920-28 42 58
Mobil: 070-360 93 77 
E-post: elisabeth.persson-stal@norrbotten.se

Controller
Lotta Lilja
Tel: 0920-28 40 54
Mobil: 076-140 59 78
E-post: lotta.lilja@norrbotten.se

Controller
Carina Jenslid
Tel: 0920-28 41 83
Mobil: 076-112 31 11
E-post: carina.jenslid@norrbotten.se

Controller
Lars-Olov Lundholm
Tel: 0920-28 45 59
Mobil: 070-200 94 52   
E-post: lars-olov.lundholm@norrbotten.se 

Analys- och planeringsenheten

Enhetschef
Carola Fransson
Tel: 0920-28 41 22
Mobil: 070-666 81 22
E-post: carola.fransson@norrbotten.se

Planeringsstrateg
Jim Moritz
Tel: 0920-28 43 23
Mobil: 076-139 88 49
E-post: jim.moritz@norrbotten.se

Planeringsstrateg
Elisa Lindgren
Tel: 0920-28 42 44
Mobil: 070-618 61 60
E-post: elisa.lindgren@norrbotten.se

Controller
Sofie Cajander Sehlstedt
Tel: 0920-28 41 57
E-post: sofie.cajander-sehlstedt@norrbotten.se

Bedömningstandläkare
Annika Lindqvist
Tel: 0920-28 41 74
E-post: Annika.Lindqvist@norrbotten.se

Bedömningstandläkare
Annika Stöckel Hansson
Tel: 0920-28 46 41
E-post: annika.stockel-hansson@norrbotten.se

Analytiker
Sofia Reinholdt
Mobil: 072-507 69 46
E-post: sofia.reinholdt@norrbotten.se

Utvecklingsledare
Monica Kokkonen
Tel: 0920-28 40 28
Mobil: 070-663 40 28
E-post: monica.kokkonen@norrbotten.se

16 januari 2020
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering

Besöksadress

Regionhuset
Robertsviksgatan 7
971 89 Luleå

Växeltelefon

Tel: 0920-28 40 00

Fakturaadress

Region Norrbotten
Administrativ service
Box 511
961 28 Boden