Jobba på sjukhusen

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Är du intresserad av att jobba på något av våra sjukhus? På den här sidan hittar du kontaktpersoner som gärna hjälper dig.

AT-tjänstgöring, AT-läkare, AT-handledning

Akutsjukvård

Sunderbyn, Piteå och Kalix

Therese Ivarsdotter, telefon 0920-28 21 07
E-post: therese.ivarsdotter@nll.se

Gällivare och Kiruna

Ann-Louise Johansson, telefon 0970-191 11 eller 070-561 37 05
E-post: ann.johansson@nll.se

Allmänkirurgi

Alla orter

Nicklas Voutilainen, telefon 0920-28 21 02
E-post: nicklas.voutilainen@nll.se

Barnsjukvård

Sunderbyn, Kalix och Piteå

Ulrika Burman, telefon 0920-28 25 46
E-post: ulrika.burman@nll.se

Gällivare och Kiruna

Eva Vinsa, telefon 0980-730 11
E-post: eva.vinsa@nll.se

Internmedicin

Piteå

Ethel Wennberg, telfon 0911-751 48
E-post: ethel.wennberg@nll.se

Sunderbyn

Camilla Mejfelt, telefon 0920-28 21 18
E-post: camilla.mejfelt@nll.se

Internmedicin/rehab

Gällivare

Anna-Greta Eriksson, telefon 0970-192 63
E-post: anna-greta.eriksson@nll.se

Kalix

Ulla-Britt Öberg, telefon 070-295 17 72
E-post: ulla-britt.oberg@nll.se

Kiruna

Eva Vinsa, telefon 0980-730 11
E-post: eva.vinsa@nll.se

Kvinnosjukvård

Alla orter

Magdalena Johansson, telefon 0920- 28 36 91
E-post: magdalena.m.johansson@nll.se

Ortopedi

Alla orter

Alia Lundberg, telefon 0920-28 21 37
E-post: alia.lundberg@nll.se

Rehab/reuma

Sunderbyn

Ulla-Britt Öberg, telefon 070-295 17 72
E-post: ulla-britt.oberg@nll.se

Röntgen och
Laboratoriemedicin

Alla orter

Inger Loven, telefon 28 21 02
E-post:mailto:inger.loven@nll.se

Vuxenpsykiatri

Alla orter

Elaine Widman 0911-750 32
E-post: elaine.widman@nll.se

Ögon

Alla orter

Magdalena Johansson, telefon 0920-28 36 91
E-post: magdalena.m.johansson@nll.se

Öron, näsa, hals

Alla orter

Alia Lundberg, telefon 0920-28 21 37
E-post: alia.lundberg@nll.se

Dela med på:

24 augusti 2012
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till landstingets webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom e-tjänsten Mina vårdkontakter.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering