Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Avdelningen för regional utveckling

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Anna Lindberg

Anna Lindberg

Telefon: 0920-28 41 81Mobil: 070-368 81 41E-post: anna.lindberg@norrbotten.seTitel: Regional utvecklingsdirektör
Anna-Lena Wande

Anna-Lena Wande

Telefon: 0920-28 43 82Mobil: 070-238 18 18E-post: anna-lena.wande@norrbotten.seTitel: HR-chef, Regiondirektörens stab
Jenny Hakeberg

Jenny Hakeberg

Mobil: 070-590 41 02E-post: jenny.hakeberg@norrbotten.seTitel: Projektledare för Samverkan och dialog
Lena Lövgren

Lena Lövgren

Telefon: 0920-28 49 60Mobil: 072-546 45 69E-post: lena.lovgren@norrbotten.seTitel: Ekonomichef
Sara Engström

Sara Engström

Telefon: 0920-28 43 07E-post: sara.engstrom@norrbotten.seTitel: Strateg

Näringsliv och samhällsplanering

Agneta Franklin

Agneta Franklin

Telefon: 0920-711 51Mobil: 070-367 06 33E-post: agneta.franklin@norrbotten.seTitel: Administratör
Anita Johansson

Anita Johansson

Telefon: 0920-711 52Mobil: 070-382 89 48E-post: anita.k.johansson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Anne Kling

Anne Kling

Telefon: 0920-711 53Mobil: 070-383 73 84E-post: anne.kling@norrbotten.seTitel: Administratör, webbredaktör
Camilla Häggström

Camilla Häggström

Telefon: 0920-28 40 19Mobil: 072-217 50 19E-post: camilla.haggstrom@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Elisabeth Johansson Englund

Elisabeth Johansson Englund

Telefon: 0920-711 60Mobil: 070-597 63 87E-post: elisabet.johansson-englund@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Erika Falk

Erika Falk

Telefon: 0920-711 69Mobil: 070-697 60 08E-post: erika.falk@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Greta Isaksson

Greta Isaksson

Telefon: 0920-28 46 19Mobil: 070-577 58 47E-post: greta.isaksson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Jenny Mozgovoy

Jenny Mozgovoy

Mobil: 070-785 10 44E-post: jenny.mozgovoy@norrbotten.seTitel: Internationell strateg
Johanna Lindberg

Johanna Lindberg

Telefon: 0920-711 70Mobil: 076-118 31 71E-post: johanna.e.lindberg@norrbotten.seTitel: Bredbandskoordinator
John Kostet

John Kostet

Mobil: 070-461 00 77E-post: john.kostet@norrbotten.seTitel: Internationell strateg
Jonas Larsson

Jonas Larsson

Telefon: 0920-843 02Mobil: 070-263 75 14 E-post: jonas.s.larsson@norrbotten.seTitel: Strateg
Kenneth Sjaunja

Kenneth Sjaunja

Telefon: 0920-28 46 40Mobil: 070-532 04 51E-post: kenneth.sjaunja@norrbotten.seTitel: EU-projektsamordnare
Kristin Bergwall

Kristin Bergwall

Telefon: 0920-711 75Mobil: 070-856 61 47E-post: kristin.bergwall@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Minna Kuokkanen

Minna Kuokkanen

Telefon: 0920-711 54Mobil: 070-383 25 54E-post: minna.kuokkanen@norrbotten.seTitel: Controller
Monica Lejon

Monica Lejon

Telefon: 0920-711 76Mobil: 070-387 37 52E-post: monica.lejon@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Per-Anders Karlsson

Per-Anders Karlsson

Telefon: 0920-711 62Mobil: 070-729 60 89E-post: per-anders.karlsson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Per-Erik Andersson

Per-Erik Andersson

Telefon: 0920-711 55Mobil: 070-383 42 81E-post: pererik.andersson@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Sara Wiss

Sara Wiss

Telefon: 0920-711 56Mobil: 070-383 20 86E-post: sara.wiss@norrbotten.seTitel: Administratör
Tomas Olsson Lasu

Tomas Olsson Lasu

Telefon: 0920-711 61Mobil: 070-533 95 79E-post: thomas.olsson-lasu@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Tove Cullhed

Tove Cullhed

Telefon: 0920-711 58Mobil: 070-229 40 64E-post: tove.cullhed@norrbotten.seTitel: Näringslivsstrateg
Ulrika Nilsson

Ulrika Nilsson

Mobil: 070-549 05 51E-post: ulrika.b.nilsson@norrbotten.seTitel: Infrastrukturstrateg

Kultur och utbildning

Annika Hansson

Annika Hansson

Telefon: 0920-28 42 40Mobil: 072-535 88 45E-post: annika.hansson@norrbotten.seTitel: Kultursekreterare
Birgitta Markusson

Birgitta Markusson

Telefon: 0920-28 40 78Mobil: 070-575 69 54E-post: birgitta.markusson@norrbotten.seTitel: Chef Regionbibliotek Norrbotten
Bo Wiberg

Bo Wiberg

Telefon: 0911-23 31 50Mobil: 070-574 23 46E-post: bo.wiberg@grans.naturbruksgymn.se
Carina Rönnbäck

Carina Rönnbäck

Telefon: 0920-28 40 22Mobil: 070-587 14 91E-post: carina.ronnback@norrbotten.se
Eva Jonsson

Eva Jonsson

Telefon: 0920-28 43 18Mobil: 070-549 80 62E-post: eva.a.jonsson@norrbotten.seTitel: Strateg
Hanna Harila

Hanna Harila

Telefon: 0920-28 49 54Mobil: 072-560 90 33E-post: hanna.harila@norrbotten.seTitel: Strateg kultur och hälsa
Helena Karlström

Helena Karlström

Telefon: 0920-24 35 50Mobil: 072-638 35 50E-post: helena.karlstrom@norrbotten.seTitel: Avdelningschef Arkiv och bibliotek, Norrbottens museum
Kjell Öberg

Kjell Öberg

Mobil: 070-573 08 83E-post: kjell.oberg@norrbotten.seTitel: Kommunikatör Norrbottens museum
Kristina Nilsson

Kristina Nilsson

Telefon: 0920-28 40 20Mobil: 070-573 08 81E-post: kristina.b.nilsson@norrbotten.seTitel: Kulturchef samt Tf chef Norrbottens museum t.o.m. 31/3 2017
Marie Grundström

Marie Grundström

Telefon: 0920-28 41 77Mobil: 0730-64 56 12E-post: marie.grundstrom@norrbotten.seTitel: Utvecklingsledare
Marita Henningsdotter Lovnér

Marita Henningsdotter Lovnér

Telefon: 0920-28 40 21 E-post: marita.henningsdotter-lovner@norrbotten.seTitel: Kultursekreterare
Sofia Mörtlund

Sofia Mörtlund

Telefon: 0920-28 40 07Mobil: 072-243 24 25E-post: sofia.mortlund@norrbotten.seTitel: Strateg nationella minoriteter
Walter Brolund

Walter Brolund

Telefon: 0920-23 66 71Mobil: 070-573 08 81E-post: walter.brolund@norrbotten.seTitel: Tf chef Norrbottensmusiken
Åsa Johansson

Åsa Johansson

Telefon: 0920-28 47 63E-post: asa.a.johansson@norrbotten.seTitel: Kultursekreterare

29 december 2016
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering