Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.
Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?

Regionfullmäktige

Kontaktperson

,
Telefon:
E-post:

Socialdemokraterna

Eivy Blomdahl (S)

Eivy Blomdahl (S)

Valkrets: Luleå
Leif Bogren (S)

Leif Bogren (S)

Valkrets: Piteå älvdal
Ewelina Edenbrink (S)

Ewelina Edenbrink (S)

Valkrets: Luleå
Anita Gustavsson (S)

Anita Gustavsson (S)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Jan Sydberg (S)

Jan Sydberg (S)

Valkrets: Piteå
Sven Holmqvist (S)

Sven Holmqvist (S)

Valkrets: Piteå
Ida Johansson (S)

Ida Johansson (S)

Valkrets: Piteå
Maivor Johansson (S)

Maivor Johansson (S)

Valkrets: Luleå
Elisabeth Lindberg (S)

Elisabeth Lindberg (S)

Valkrets: Luleå
Agneta Lipkin (S)

Agneta Lipkin (S)

Valkrets: Luleå
Per-Erik Muskos (S)

Per-Erik Muskos (S)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Sten Nylén (S)

Sten Nylén (S)

Valkrets: Luleå
Bengt Niska (S)

Bengt Niska (S)

Valkrets: Malmfälten
Lars U Granberg (S)

Lars U Granberg (S)

Valkrets: Piteå
Daniel Persson (S)

Daniel Persson (S)

Valkrets: Östra
Maria Stenberg (S)

Maria Stenberg (S)

Valkrets: Piteå
Johannes Sundelin (S)

Johannes Sundelin (S)

Valkrets: Malmfälten
Emmi-Lie Spegel (S)

Emmi-Lie Spegel (S)

Valkrets: Malmfälten
Lennart Thörnlund (S)

Lennart Thörnlund (S)

Valkrets: Luleå
Gustav Uusihannu (S)

Gustav Uusihannu (S)

Valkrets: Luleå
Bengt Westman (S)

Bengt Westman (S)

Valkrets: Östra
Thor Viklund (S)

Thor Viklund (S)

Valkrets: Piteå älvdal
Lennart Åström (S)

Lennart Åström (S)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Anders Öberg (S)

Anders Öberg (S)

Valkrets: Luleå
Kent Ögren (S)

Kent Ögren (S)

Valkrets: Boden-Jokkmokk

Vänsterpartiet

Glenn Berggård (V)

Glenn Berggård (V)

Valkrets: Luleå
Elisabeth Bramfeldt (V)

Elisabeth Bramfeldt (V)

Valkrets: Piteå älvdal
Anna Hövenmark (V)

Anna Hövenmark (V)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Kristina Nilsson (V)

Kristina Nilsson (V)

Valkrets: Malmfälten
Ingmari Åberg (V)

Ingmari Åberg (V)

Valkrets: Luleå

Miljöpartiet de gröna

Catarina Ask (MP)

Catarina Ask (MP)

Valkrets: Piteå älvdal
Mats Dahlberg (MP)

Mats Dahlberg (MP)

Valkrets: Luleå
Agneta Granström (MP)

Agneta Granström (MP)

Valkrets: Boden-Jokkmokk

Norrbottens sjukvårdsparti

Jörgen Afvander (NS)

Jörgen Afvander (NS)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Karin Andersson (NS)

Karin Andersson (NS)

Valkrets: Östra
Dan Ankarholm (NS)

Dan Ankarholm (NS)

Valkrets: Malmfälten
Kenneth Backgård (NS)

Kenneth Backgård (NS)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Erkki Bergman (NS)

Erkki Bergman (NS)

Valkrets: Malmfälten
Anders Bohm (NS)

Anders Bohm (NS)

Valkrets: Piteå
Bo Ek (NS)

Bo Ek (NS)

Valkrets: Luleå
Åke Fagervall (NS)

Åke Fagervall (NS)

Valkrets: Piteå
Terese Falk-Carolin (NS)

Terese Falk-Carolin (NS)

Valkrets: Piteå
Doris Messner (NS)

Doris Messner (NS)

Valkrets: Malmfälten
Bernt Nordgren (NS)

Bernt Nordgren (NS)

Valkrets: Luleå
Lennart Ojanlatva (NS)

Lennart Ojanlatva (NS)

Valkrets: Piteå
Anna Scott (NS)

Anna Scott (NS)

Valkrets: Östra
Erika Sjöö (NS)

Erika Sjöö (NS)

Valkrets: Östra
Anders Sundström (NS)

Anders Sundström (NS)

Valkrets: Östra
Johnny Åström (NS)

Johnny Åström (NS)

Valkrets: Malmfälten
Martin Åström (NS)

Martin Åström (NS)

Valkrets: Malmfälten
Holger Videkull (NS)

Holger Videkull (NS)

Valkrets: Boden-Jokkmokk

Moderata Samlingspartiet

Bo Hultin (M)

Bo Hultin (M)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Anders Josefsson (M)

Anders Josefsson (M)

Valkrets: Luleå
Mattias Karlsson (M)

Mattias Karlsson (M)

Valkrets: Luleå
Roland Nordin (M)

Roland Nordin (M)

Valkrets: Östra
Monica Nordvall-Hedström (M)

Monica Nordvall-Hedström (M)

Valkrets: Malmfälten
Gunilla Wallsten (M)

Gunilla Wallsten (M)

Valkrets: Piteå älvdal

Centerpartiet

Kurt-Åke Andersson (C)

Kurt-Åke Andersson (C)

Valkrets: Östra
Nils-Olof Lindfors (C)

Nils-Olof Lindfors (C)

Valkrets: Luleå
Lars-Åke Mukka (C)

Lars-Åke Mukka (C)

Valkrets: Malmfälten
Kristina Bäckström (C)

Kristina Bäckström (C)

Valkrets: Piteå

Liberalerna

Erik Lundström (L)

Erik Lundström (L)

Valkrets: Piteå älvdal
Jens Sundström (L)

Jens Sundström (L)

Valkrets: Luleå

Sverigedemokraterna

Magnus Häggblad (SD)

Magnus Häggblad (SD)

Valkrets: Piteå
Susanne Ström (SD)

Susanne Ström (SD)

Valkrets: Boden-Jokkmokk
Carita Elfving (SD)

Carita Elfving (SD)

Valkrets: Luleå

24 oktober 2016
Kommentera sidan

Kommentera innehållet på sidan

Här kan du skicka in synpunkter eller kommentera innehållet på den aktuella webbsidan.
Det du skriver här skickas till Region Norrbottens webbredaktion.

Om du behöver kontakta vården ska du inte använda detta formulär. Ange inte några personuppgifter här.

Kontakta istället din hälsocentral eller vårdenhet via telefon eller genom att logga in på 1177 Vårdguidens e-tjänster.

* = Obligatorisk uppgift

    • Bild för användarverifiering